Vyberte si svůj e-shop: Czech Czech Republic Slovak Slovakia English EU

MSM + natural vitamin C | 365 tablets

Unikátna kombinácia vysoko čistého metylsulfonylmetánu (MSM) a prírodného vitamínu C z extraktov šípok pre zdravie kĺbov. Výživový doplnok je určený nie len pre výživu kĺbov, ale aj šliach, väzív a celkovú regeneráciu pohybového aparátu. Vhodný pre vegetariánov a vegánov.
Availability: Dočasně nedostupné
Producer:ProFuel
The product is currently not available and can not be purchased.

Trápia vás kĺby, šľachy či väzivá? Vaše bolesti pochádzajú z aktívneho športovania, zranenia pohybového aparátu alebo trpíte nadváhou? Náš pohybový aparát dostáva zabrať dennodenne aj pri bežných činnostiach v domácnosti či práci. Keď sa k tomu pripojí jeden alebo viacero vyššie spomenutých faktorov, prvé čo nám napadne je ako sa udržať v kondícii bez bolestí. Medzi výživovými doplnkami pre kĺby, šľachy či väzivá je najznámejší práve metylsulfonylmetán, ktorý má blahodárne účinky pre pohybový aparát a môže vám byť známejší pod skratkou MSM.

Metylsulfonylmetán (MSM) vďaka tomu, že zásobuje telo organicky viazanou sírou, zabezpečuje optimálny prísun tohto dôležitého minerálu. Síra okrem iného je potrebná na tvorbu kože, svalov a kostí, ako aj na mnohé metabolické procesy, ako je detoxikácia. Síra je dôležitou zložkou synoviálnej tekutiny „klbového maziva“ a vnútornej vrstvy kĺbových puzdier. Nedostatočný prísun síry znamená, že telo môže vykonávať potrebné opravné procesy len v obmedzenej miere. Na tvorbu stabilných a pevných kolagénových vlákien telo potrebuje nielen síru, ale aj dostatok vitamínu C. Tablety obsahujú vysoko čistý metylsulfonylmetán (99,9%) obohatený o prírodný vitamín C získaný z extraktov zo šípok. Práve kombinácia metylsulfonylmetán a vitamínu C podporuje optimálny mechanizmus účinku MSM v tele. Prírodný vitamín C v tabletách navyše pokrýva až 45% dennej potreby vitamínu C v závisloti od dávkovania a podporuje imunitný systém.

Doplnok výživy MSM a prírodný vitamín C pochádza z dielne nemeckej značky ProFuel, ktorá vznikla v roku 2013, kedy sa odvážne vydala udržateľnou cestou v priemysle výživových doplnkov. Všetky produkty sú vegánske, zložené z vysoko kvalitných prírodných ingrediencií, vytvorené tak, aby ste sa cítili lepšie, silnejšie a zdravšie.

Účinné látky 

Účinná látka 

Obsah v 1 tablete

RVH*

Metylsulfonylmetán (MSM)

1000 mg

N/A

Extrakt zo šípok

26,7 mg

N/A

  • z toho vitamín C

12 mg

15 %

*RVH - Referenčná výživová hodnota

** N/A - nie je určené

MSM (Metylsulfonylmetán)

Metylsulfonylmetán (MSM) prášok je organická zlúčenina síry s vysokou biologickou dostupnosťou a používa sa na cielené zásobovanie organizmu minerálnou sírou. Nachádza sa vo svalovom tkanive, v koži, v kostiach a v spojivovom tkanive (šľachy, väzy). Síra je dôležitou zložkou synoviálnej tekutiny „klbového maziva“. Telo potrebuje síru aj na tvorbu štrukturálnych bielkovín: kolagén pre pevné spojivové tkanivo, elastín pre pružnosť pokožky a keratín pre pevné vlasy a nechty. 

Vitamín C (extrakt zo šípok)

Jedným zo zdrojov prírodného vitamínu C sú aj šípky. Vitamín C má veľké množstvo blahodárnych efektov pre telo, podporuje normálnu funkciu kože, ciev, kostí a chrupaviek. Vitamín C pôsobí ako kofaktor pre zapojené enzýmy, a preto je pre tento výrobný proces nevyhnutný. Okrem tvorby kolagénu vitamín C podporuje aj tvorbu ďalších štruktúrnych proteínov ako elastín (pre elasticitu), fibronektín či proteoglykán.

Tu nájdete Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006

Dávkovanie 

V závislosti od vašich potrieb užite jednu až tri tablety MSM + prírodný vitamín C denne s dostatočným množstvom tekutiny. Najlepšie je začať s jednou tabletou denne a postupne dávkovanie zvyšovať až na tri tablety denne.

Upozornenie 

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Nie je vhodné pre deti a mladistvých. Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na tmavom, chladnom a suchom mieste. Pri kombinácii s inými liekmi sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom. Obal zrecyklujte.

Zloženie 

Metylsulfonylmetán (MSM), ryžový extrakt, šípkový extrakt.


Doplňujúce informácie

Značka:ProFuel
Zaradenie:výživový doplnok
Forma:tablety
Obsah balenia:365 tabliet
Vhodné pre:dospelých, diabetikov, vegetariánov aj vegánov
Nevhodné pre:deti, tehotné a dojčiace ženy, pri plánovanom tehotenstve
Použitie:výživa kĺbov, väzov, šľiach a kĺbových chrupaviek, pohybový aparát, podpora imunitného systému
Neobsahuje:GMO, laktózu, pšenicu, lepok, sóju, kvasnice, umelé farbivá, orechy, žiadne živočíšne zložky (ako napr. mlieko, vajcia, ryby, kôrovce, atď.)
Certifikáty:-
Materiál balenia:recyklovateľný plast
Originálny názov:MSM + natürliches Vitamin C | 365 Tabletten

Položit dotaz k produktu